Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Lista felerów i jak walczyć o swoje?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacoxp

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: a169 150 starline
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 12:13
Temat postu:

Lista felerów i jak walczyć o swoje?


Witam, jako że to auto też się psuje - jak mawiają w serwisie: to tylko mercedes, proponuję listę felerów i usterek jakie nawiedziły wasze a-klasy.
A może ktoś z Was ma doświadczenie w egzekwowaniu napraw/reklamacji pogwarancyjnych?

Oto na co już chorowała moja biedronka a150 3-dr (169):

- miesiąc po gwarancji, przy bodaj 36tys. - padła pompa paliwa. Serwis ucieszył mnie ceną 1150 zł. Na szczęście udało im się załatwić wymianę jeszcze w ramach gwarancji.

- pół roku po gwarancji pękła skóra na lewym przydupku fotela pasażera (wyposażenie avantgarde). mimo prób wysłania ABC przez serwis - centrala odmówiła wymiany/naprawy. Powód - wina użytkownika - nieumiejętne korzystanie. Czyli krótko mówiąc, nie potrafię siadać/siedzieć. Krew mnie zalała, bo jeśli skóra pęka po 38 tysiącach, to na ile lat jest obliczony fotel????

Może wiecie jak można by to załatwić, żeby faszyści uznali własną winę?


pozdrówka, Jacek
Powrót do góry
gadu-gadu
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 12:31
Temat postu:

moze pomoze @ do Centrali?


Witam,

w razie problemow z gwarancjami radze pisac do Centrali!

Business Practice Office, Daimler AG Stuttgart na adres BPO.Germany@daimler.com

Miałam roczną gwarancję na używany W169 od dealera z Monachium. Chodzilo o wymiane zassanego baku. W Wwie odmowili uznania gwarancji... choc obowiazuje ona w calej Europie. Wysłałam wiec @ do ASO w wwie, CC do Centrali w Stuttgarcie i do Monachium.

Dostalam blyskawicznie odp. z Monachium z potwierdzeniem, ze przejma koszt naprawy.

Moze sprobuj tam. Powodzenia!
Powrót do góry
jacoxp

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: a169 150 starline
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 15:00
Temat postu:

a po gwarancji?


No tak, tylko że gwarancja już minęła. Wada też wystąpiła po. Choć dziwi mnie to, że marka taka jak mercedes nie chce tego załatwić... Ale może warto spróbować w Rzeszy...
Powrót do góry
gadu-gadu
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 10:46
Temat postu:

stało się... rdza...


Witam...

chcąc nie chcąc muszę dorzucić swoje dwa grosze... Sad

ktoś pamięta ten post?

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=77089&highlight=#77089

o ironio... sam go napisałem...
no i mam, znalazłem rdzę w moim mietku (w169), na klapie, od wewnętrznej strony, na dole, pod "maserką" - tak to się podobno fachowo nazywa (wygląda jak spaw w miejscu łączenia blachy)...

Pojechałem kontrolnie do salonu (Auto Studio), udając że nie wiem za bardzo o co chodzi i co z tym dalej... Kierownik działu blach/lak stwierdził, że na pewno auto było bite i że jest źle pomalowane... mówię: wie Pan, ale w takim miejscu to mało prawdopodobne, żeby było malowane, i to od wewnętrznej strony?... Tym bardziej że ta masa na łączeniu jest układana mechanicznie, a po malowaniu ktoś musiałby ją ułożyć ręcznie i byłoby widać różnicę.... Facet był nie do przekonania, trzymał się swojej teorii, miał już biec po miernik lakieru, żeby mi udowodnić, że było bite, ale w końcu triumfalnie gdzieś tam się dopatrzył, że niby "było malowane". Tak naprawdę spodziewałem się takiej reakcji ale chciałem wybadać teren...
Mam jeszcze drugi salon, też tam pojadę już tym razem z wersją: wada fabryczna, zobaczę co powiedzą, chociaż mogę się domyślać i dam znać...

Pytanie teraz co dalej? Może ktoś spotkał się z przypadkiem likwidowania takich wad fabrycznych lub podobnych? nawet w innych autach? Zastanawiam się jak wygląda procedura w takiej sytuacji itd...
interona - miałaś auto na gwarancji, więc zakładam, że mimo wszystko było to łatwiej wyegzekwować, nawet z centrali... Ale jeżeli nie da rady inaczej uderzę i tam...

Będę wdzięczny za wszystkie rady, uwagi i spostrzeżenia...

Pozdro/m:.

ps. sprawdźcie swoje mietki... tego nie widać na pierwszy rzut oka, ja znalazłem podczas wycierania klapy po myciu... nadmuchany lakier, rdza pod spodem, odchodząca maserka...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System