Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziqsek

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 39

Posiadane auto: mb e320CDI W211
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 23:42
Temat postu:

e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


Witam jestem tutaj nowy Wink Przesiadlem się z BMW e46 na W211 i już mam problemy. Pozwolę sobie opisać po kolei :

1. Silnik ma ciągle temperaturę 50-60 stopni, bardzo rzadko dochodzi do 70oC nieważne czy w mieście czy na trasie z mocnym gazem praktycznie w podłodze ciągle jest dosyć zimy. Co to może być ( domyślam się że termostat padł lub nie ma go wcale - autko sprowadzane z Włoch)

2. Nie mogę włożyć płyty do czytnika CD pod radiem( mam to standardowe nie z navi - mam czarno bialy wyświetlacz), tak jak by cos tam siedzialo, ale nie moge nic wyciągnąć ani włożyć a radio pokazuje jakis error.

3. Nie wiem dlaczego ale jest jakis głośny zwłaszcza przy przyspieszaniu z nogą w podłodze, ale i przy jeżdzie około 50-60km/h słychać wyrażny dzwięk diesla;/ Najśmieszniejsze że dzwięk dobiega nie z silnika tylko jakby z pod samochodu, ale to pewnie efekt wygłuszenia kabiny, w każdym razie mma też skode superb 2.5 tdi i tam silnika przy tych predkosciach w ogole nie slychac;/

Bardzo proszę o pomoc dla początkującego
P.S Ma ktoś dostęp do polskiej instrukcji obslugi tego pieknego samochodu ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamsz

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 01:28
Temat postu:

Re: e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


dziqsek napisał:


3. Nie wiem dlaczego ale jest jakis głośny zwłaszcza przy przyspieszaniu z nogą w podłodze, ale i przy jeżdzie około 50-60km/h słychać wyrażny dzwięk diesla;/ Najśmieszniejsze że dzwięk dobiega nie z silnika tylko jakby z pod samochodu, ale to pewnie efekt wygłuszenia kabiny, w każdym razie mma też skode superb 2.5 tdi i tam silnika przy tych predkosciach w ogole nie slychac;/
P.S Ma ktoś dostęp do polskiej instrukcji obslugi tego pieknego samochodu ??


Nic dziwnego ze glosny, jak gaz w podłodze bo na wysokie obroty wchodzi. Ja przesiadłem się z Octavi 1.9 TDI i MB jest zdecydowanie cichszy (270 CDI) Very Happy .

Co do instrukcji to mam sprzed liftingu. Obecnie w serwisach dostaniesz instrukcje tylko po liftingu 2006.
Powrót do góry
dziqsek

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 39

Posiadane auto: mb e320CDI W211
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 01:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


No właśnie ja mam wersje z 2004 i potrzebna mi instrukcja do niego Wink Masz jakies namiary na skan na rapidshare czy cos w tym stylu, czy tylko org książeczke?

A ja porownuje halas ze skoda superb i passatem b7 + moj merc i powiem , że skoda i vw na pelnym gazie pracuja ciszej niz merc dlatego mysle ze cos jest u mnie nie tak ;/
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamsz

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


dziqsek napisał:
No właśnie ja mam wersje z 2004 i potrzebna mi instrukcja do niego Wink Masz jakies namiary na skan na rapidshare czy cos w tym stylu, czy tylko org książeczke?


Daj znać na priv.

dziqsek napisał:

A ja porownuje halas ze skoda superb i passatem b7 + moj merc i powiem , że skoda i vw na pelnym gazie pracuja ciszej niz merc dlatego mysle ze cos jest u mnie nie tak ;/


Może, trudno powiedzieć jednak sądzę że od Superba powinien być cichszy bez dwóch zdań.

Co do temperatury silnika to może być termostat. U mnie temperatura silnika trzyma cały czas około 77 stopni.
Poczytaj tutaj
Powrót do góry
dziqsek

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 39

Posiadane auto: mb e320CDI W211
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 18:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


no dobra temperatura temperatura, pewnie termostat ale co z reszta?? Co z nie dzialająca zmieniarka CD 9 nie chce wejsc zadna plyta mimo ze zmieniarka jest pusta) i z klekotem przy okolo 1200-1600obr/minute, w srodku strasznie klekota( tzn nie strasznie glosno ale strasznie to slychac kiedy wnetrze jest dobrze wygluszone)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 18:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adamsz

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 18:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


Mam zmieniarkę (nowa) na 6 CD. Nie słyszałem nic o 9 płytach. Aby włożyć płytę do zmieniarki trzeba wpierw nacisnąć przycisk z nr kieszeni. Dopiero jak dioda z czerwonej zrobi sie zielona można delikatnie wsunąć płytę (pod lekkim kątem z góry) aż do momentu kiedy zmieniarka sama wciągnie.
Co do hałasu polecam wizyte u dobrego mechanika MB.
Powrót do góry
dziqsek

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 39

Posiadane auto: mb e320CDI W211
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


dzieki wielkie jutro będe sie mocował ze zmieniarka, i rzeczywiście ma 6 a nie 9 wejsc;) Gluptas ze mnie Very Happy


Edit....

bylem wlasnie w garazu i dioda nie robi sie zielona tylko zapala sie na czerwono a potem zamyka sie klapka od zmieniarki;/

A jeszcze pytanko, da się coś zrobić żeby na tym standardowym radio mp3 odtwarzac z plyt ?

edit : jeszcze jedno przy zapalaniu i wylaczaniu cala karoseria buja;/ podczas jazdy i na postoju jest ok tylko przy wylaczaniu i wlaczaniu, poduszka czy dwumasowe??
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamsz

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 22:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


Spróbuj wcisnąć mocniej przycisk na zmieniarce jak jest czerwony i odczekaj chwile. Jeżeli to nie pomoże spróbuj przytrzymać przycisk przez sekundę.
Na standardowym radio mp3 nie odtworzysz.
Jeżeli nie dasz rady - znam fachowca z Warszawy co może pomóc. Bywa też w Gdańsku. Nie skasuje cie tak jak w serwisie i nie będzie owijał w bawełnę.

Małe pytanko. Ile dałeś za te auto? Mój znajomy sprowadza z Włoch i mówi, że trzeba bardzo uważać bo Włosi lubia kłamać. Poza tym nie dbają o auta. Inna sprawa że ceny mają dużo lepsze niż w Niemczech.

PS
Jak wyjdzie poważna usterka pozostaje skorzystanie z rękojmii i obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy. O ile kupiłeś w Polsce od handlarza.
Powrót do góry
dziqsek

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 39

Posiadane auto: mb e320CDI W211
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Gru 2008, 00:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) e320CDI w211 dopiero kupiony i już problemy( nie jeden) ;/


No wlasnie testowalem, obojetnie ktory guzik wcisne i przytrzymam miga mi czerwona dioda nad przyciskiem nr 1, zaloze sie ze w srodku jest jakas gowniana plyta bo nawet na sile wepchnac nie idzie;/

ja mieszkam w jeleniej górze wiec do wawy troszke jest;/

A autko kosztowalo 70tys, rocznik 2003, w sumie to powaznych usterek nie widze jakies glupoty i tyle;)

za 4tys km ( przy 160tys km ) mam wymiane oleju i filtrow pojade chyba do goerlitz na przeglad i zobaczymy co wyjdzie
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System