Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzeswielki

Dyskutant



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 22:39
Temat postu:

pytanie o przyciski:)


hmm mam problem z klimatyzacja posiadam A klase z 2000 roku i pod pokretelkami od nawiewu powietrza mam 3 przycieski jeden to chyba obieg powietrza drugi to jakis EC niewiem do czego to jest i niewiem do czego ten trzeci jak by ktos mogl pomoc;)
Powrót do góry
gadu-gadu
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 10:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)


pierwszy z lewej - obieg zamknięty
drugi - EC- Economy- czyli po wciśnięciu tego przycisku zapala się
czerwona lampka na nim i klima wchodzi w tryb ekonomiczny
( a nie wyłącza się )
trzeci - z tego co wiem jest to przycisk , który służy do wyłączenia opcji
zbierania wilgoci z kabiny
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)


Trzeci przycisk sluzy do osuszania kabiny i dziala jak sie swieci a nie jak nie swieci!!!
Powrót do góry
waldas

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 41

Posiadane auto: a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 20:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)


To coś nie kumam z tą klimą. Jak się kontrolka na przycisku nie świeci to klima chodzi wiem bo zimno wali jak diabli, a jak swieci się czerwona kontrolka to chodzi w trybie ekonomicznym ???? To jak klime wyłączyć ???
_________________
Waldas
Powrót do góry
gadu-gadu
Romekben

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Mercedes A 160 CDI Classic 1689ccm 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)


Instrukcja jak i książka nie podają informacji na temat "wyłączenia klimy" - rozumiem, że masz na myśli odłączenie napędu sprężarki i tym samym zmniejszenie obciążenia napędu od silnika. Instrukcja podaje, że "urządzenie klimatyzacyjne jest przy pracującym silniku gotowe do użytkowania". Wg mnie wygląda na to, że w klima jest "wyłączona" jeżeli wciśnięty jest przycisk EC (tryb oszczędnościowy/ekonomiczny) i pali się czerwona lampka. Wówczas, jak podaje instrukcja, "nie ma chłodzenia, ani powietrze nie jest osuszane". Zatem jak nie ma chłodzenia, to oznacza, że sprężarka nie działa. W tym aucie to rozwiązanie jest nieco na przekór zwyczajowemu układowi, kiedy właczenie klimy sygnalizowane jest palącą się lampką, a wyłączenie - brakiem świecenia jakiejkolwiek.
_________________
Romek Jelenia Góra
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 22:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 22:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o przyciski:)


Romekben napisał:
Instrukcja jak i książka nie podają informacji na temat "wyłączenia klimy" - rozumiem, że masz na myśli odłączenie napędu sprężarki i tym samym zmniejszenie obciążenia napędu od silnika. Instrukcja podaje, że "urządzenie klimatyzacyjne jest przy pracującym silniku gotowe do użytkowania". Wg mnie wygląda na to, że w klima jest "wyłączona" jeżeli wciśnięty jest przycisk EC (tryb oszczędnościowy/ekonomiczny) i pali się czerwona lampka. Wówczas, jak podaje instrukcja, "nie ma chłodzenia, ani powietrze nie jest osuszane". Zatem jak nie ma chłodzenia, to oznacza, że sprężarka nie działa. W tym aucie to rozwiązanie jest nieco na przekór zwyczajowemu układowi, kiedy właczenie klimy sygnalizowane jest palącą się lampką, a wyłączenie - brakiem świecenia jakiejkolwiek.


...upraszczając wypowiedź kolegi powyżej;), uzupełniając ją jednocześnie o doznania z autopsji:
Świecące EC = sam nawiew bez klimy.
PS.
Kolego Romku - jeśli mogę... Nie chcę wyjść na "mądralę", ale znam jeszcze kilka innych marek, gdzie funkcjonuje dokładnie taki sam schemat postępowania z odłączaniem klimatyzacji - EC lub ECO ON = brak klimy, sam nawiew, i jest to rozwiązanie jak najbardziej normalne. Myślę że to kwestia zmieniającej się polityki firm dot. nowych samochodów i zakładania z góry przez producentów, że bez klimy już nikt nie potrafi żyć... Dotyczy to chociażby aut z grupu OOOO lub $ - bez nazwisk, bo jesteśmy na forum MB:)
Pozdrawiam.
m:.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System